Home INA Bearing INA KTSOS16-PP-AS Bearing
Back to products
INA KTSOS16-PP-AS Bearing
Model: KTSOS16-PP-AS
Category: Linear Ball Bearings
Dimensions: 90 x 110 x54(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 8520-INA-KTSOS16PPAS Category: INA Bearing
Description
INA KTSOS16-PP-AS Bearing Description
INA KTSOS16-PP-AS Bearing Specification
Bearing KTSOS16-PP-AS
Bearing number : KTSOS16-PP-AS
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 16
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 16 mm
A6 – 8,9 mm
A/F – 2,5 mm
H5 – 7,5 mm
H7 – 13 mm
H8 – 21 mm
K3 – 5,3 mm
K4 – 1,6 mm
K5 – 10 mm
Thread (K2) – M6
Thread (K8) – NIP 4 MZ
A5 – 26,5 mm
C3 – 26 mm
Angle (?) – 68 °
A – 53 mm
A1 – 40 mm
C – 78 mm
D – 26 mm
H – 35 mm
H2 – 22 mm
C2 – 64 mm