Home INA Bearing INA KTSO20-PP-AS Bearing
Back to products
INA KTSO20-PP-AS Bearing
Model: KTSO20-PP-AS
Category: Linear Ball Bearings
Dimensions: 41.275 x 73.431 x19.558(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 88518-INA-KTSO20PPAS Category: INA Bearing
Description
INA KTSO20-PP-AS Bearing Description
INA KTSO20-PP-AS Bearing Specification
Bearing KTSO20-PP-AS
Bearing number : KTSO20-PP-AS
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 20
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 20 mm
A6 – 9,2 mm
H5 – 8 mm
H7 – 18 mm
H8 – 24 mm
K3 – 6,6 mm
K4 – 2 mm
K5 – 11 mm
Thread (K2) – M8
Thread (K8) – NIP 4 MZ
A5 – 30 mm
C3 – 33 mm
Angle (?) – 55 °
A – 60 mm
A1 – 45 mm
C – 96 mm
D – 32 mm
H – 42 mm
H2 – 25 mm
C2 – 76 mm