Home INA Bearing INA KSR25-B0-08-10-19-08 Bearing
Back to products
INA KSR25-B0-08-10-19-08 Bearing
Model: KSR25-B0-08-10-19-08
Category: Pillow Block Bearings
Dimensions: 90 x 140 x24(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 13181-INA-KSR25B008101908 Category: INA Bearing
Description
INA KSR25-B0-08-10-19-08 Bearing Description
INA KSR25-B0-08-10-19-08 Bearing Specification
Bearing KSR25-B0-08-10-19-08
Bearing number : KSR25-B0-08-10-19-08
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 25
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 25 mm
Number of teeth – 19
Do – 77,1 mm
Dk – 82,5 mm
d3 – 37,3 mm
B1 – 31 mm
C – 15 mm
C1 – 7 mm
D – 52 mm
W – 3 mm
C2 – 1,1 mm