Home INA Bearing INA KGHA20-PP Bearing
Back to products
INA KGHA20-PP Bearing
Model: KGHA20-PP
Category: Pillow Block Bearings
Dimensions: 31.75 x 73.025 x16.669(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 89725-INA-KGHA20PP Category: INA Bearing
Description
INA KGHA20-PP Bearing Description
INA KGHA20-PP Bearing Specification
Bearing KGHA20-PP
Bearing number : KGHA20-PP
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 20
Width (mm) : 47
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 20 mm
H6 – 29 mm
B – 47 mm
H – 48,5 mm
H2 – 25 mm
L – 39 mm
N1 – 5,1 mm
Thread (G) – M6
N2 – 8,1 mm
JB – 38 mm
T5 – 15 mm