Home INA Bearing INA K80X86X20 Bearing
Back to products
INA K80X86X20 Bearing
Model: K80X86X20
Category: Needle Roller Bearings
Dimensions: 80 x 86 x20(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 17030-INA-K80X86X20 Category: INA Bearing
Description
INA K80X86X20 Bearing Description
INA K80X86X20 Bearing Specification
Bearing K80X86X20
Bearing number : K80X86X20
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 80
Outer Diameter (mm) : 86
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
Fw – 80 mm
Ew – 86 mm
Bc – 20 mm