Home INA Bearing INA GYE70-KRR-B Bearing
Back to products
INA GYE70-KRR-B Bearing
Model: GYE70-KRR-B
Category: Radial Insert Ball Bearings
Dimensions: 70 x 125 x74.6(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 10036-INA-GYE70KRRB Category: INA Bearing
Description
INA GYE70-KRR-B Bearing Description
INA GYE70-KRR-B Bearing Specification
Bearing GYE70-KRR-B
Bearing number : GYE70-KRR-B
Size (mm) : 70x125x74.6
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 70
Outer Diameter (mm) : 125
Width (mm) : 74,6
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 70 mm
DSP – 125 mm
B – 74,6 mm
A – 12 mm
C – 28 mm
C2 – 32 mm
Ca – 8,9 mm
D1 – 109 mm
d1 – 85,2 mm
S – 30,2 mm
W – 5 mm