Home INA Bearing INA EGF20165-E40 Bearing
Back to products
INA EGF20165-E40 Bearing
Model: EGF20165-E40
Category: Plain bearings
Dimensions: 20 x 23 x16.5(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 46280-INA-EGF20165E40 Category: INA Bearing
Description
INA EGF20165-E40 Bearing Description
INA EGF20165-E40 Bearing Specification
Bearing EGF20165-E40
Bearing number : EGF20165-E40
Size (mm) : 20x23x16.5
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 20
Outer Diameter (mm) : 23
Width (mm) : 16,5
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 20 mm
D – 23 mm
B – 16,5 mm
Df – 30 mm
R – 1,5 mm
S – 1,5 mm