Home INA Bearing INA 292/630-E1-MB Bearing
Back to products
INA 292/630-E1-MB Bearing
Model: 292/630-E1-MB
Category: Axial Angular Contact Roller Bearings
Dimensions: 630 x 850 x132(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 26646-INA-292_630E1MB Category: INA Bearing
Description
INA 292/630-E1-MB Bearing Description
INA 292/630-E1-MB Bearing Specification
Bearing 292/630-E1-MB
Bearing number : 292/630-E1-MB
Size (mm) : 630x850x132
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 630
Outer Diameter (mm) : 850
Width (mm) : 132
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 630 mm
D – 850 mm
T – 132 mm
T1 – 67 mm
T2 – 48 mm
d1 – 805 mm
r min. – 6 mm
A – 338 mm
D1 – 723 mm
da min. – 735 mm
Da max. – 789 mm
db max. – 658 mm
Db min. – 864 mm
ra max. – 5 mm