Home INA Bearing INA 292/1180-E1-MB Bearing
Back to products
INA 292/1180-E1-MB Bearing
Model: 292/1180-E1-MB
Category: Axial Angular Contact Roller Bearings
Dimensions: 1180 x 1520 x206(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 18740-INA-292_1180E1MB Category: INA Bearing
Description
INA 292/1180-E1-MB Bearing Description
INA 292/1180-E1-MB Bearing Specification
Bearing 292/1180-E1-MB
Bearing number : 292/1180-E1-MB
Size (mm) : 1180x1520x206
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 1180
Outer Diameter (mm) : 1520
Width (mm) : 206
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 1 180 mm
D – 1 520 mm
T – 206 mm
T1 – 108 mm
T2 – 74 mm
d1 – 1 455 mm
r min. – 9,5 mm
A – 625 mm
D1 – 1 331 mm
da min. – 1 345 mm
Da max. – 1 410 mm
db max. – 1 234 mm
Db min. – 1 542 mm
ra max. – 8 mm