Home FAG Bearing FAG 30220-A-DF-A180-220 Bearing
Back to products
FAG 30220-A-DF-A180-220 Bearing
Model: 30220-A-DF-A180-220
Category: Tapered Roller Bearings
Dimensions: 100 x 180 x74(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 13738-FAG-30220ADFA180220 Category: FAG Bearing
Description
FAG 30220-A-DF-A180-220 Bearing Description
FAG 30220-A-DF-A180-220 Bearing Specification
Bearing 30220-A-DF-A180-220Bearing 30220-A-DF-A180-220
Bearing number : 30220-A-DF-A180-220
Size (mm) : 100x180x74
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 100
Outer Diameter (mm) : 180
Width (mm) : 74
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 100 mm
D – 180 mm
2T – 74 mm
2B – 68 mm
A – 16 mm
Ca min – 5 mm
Da max – 168 mm
Da min – 157 mm
da max – 116 mm
r3, 4 min – 2,5 mm
rb max – 2,5 mm