Home FAG Bearing FAG 238/850-K-MB Bearing
Back to products
FAG 238/850-K-MB Bearing
Model: 238/850-K-MB
Category: Spherical Roller Bearings
Dimensions: 850 x 1030 x136(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 68148-FAG-238_850KMB Category: FAG Bearing
Description
FAG 238/850-K-MB Bearing Description
FAG 238/850-K-MB Bearing Specification
Bearing 238/850-K-MBBearing 238/850-K-MB
Bearing number : 238/850-K-MB
Size (mm) : 850x1030x136
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 850
Outer Diameter (mm) : 1030
Width (mm) : 136
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 850 mm
D – 1030 mm
B – 136 mm
D1 – 978,1 mm
Da max – 1012 mm
da min – 868 mm
ds – 8 mm
ns – 15 mm
ra max – 4 mm
rmin – 5 mm