Home FAG Bearing FAG 238/710-K-MB Bearing
Back to products
FAG 238/710-K-MB Bearing
Model: 238/710-K-MB
Category: Spherical Roller Bearings
Dimensions: 710 x 870 x118(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 89579-FAG-238_710KMB Category: FAG Bearing
Description
FAG 238/710-K-MB Bearing Description
FAG 238/710-K-MB Bearing Specification
Bearing 238/710-K-MBBearing 238/710-K-MB
Bearing number : 238/710-K-MB
Size (mm) : 710x870x118
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 710
Outer Diameter (mm) : 870
Width (mm) : 118
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 710 mm
D – 870 mm
B – 118 mm
D1 – 824,9 mm
Da max – 855,4 mm
da min – 724,6 mm
ds – 8 mm
ns – 15 mm
ra max – 3 mm
rmin – 4 mm