Home FAG Bearing FAG 232/710-B-K-MB Bearing
Back to products
FAG 232/710-B-K-MB Bearing
Model: 232/710-B-K-MB
Category: Spherical Roller Bearings
Dimensions: 710 x 1280 x450(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 25527-FAG-232_710BKMB Category: FAG Bearing
Description
FAG 232/710-B-K-MB Bearing Description
FAG 232/710-B-K-MB Bearing Specification
Bearing 232/710-B-K-MBBearing 232/710-B-K-MB
Bearing number : 232/710-B-K-MB
Size (mm) : 710x1280x450
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 710
Outer Diameter (mm) : 1280
Width (mm) : 450
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 710 mm
D – 1280 mm
B – 450 mm
D1 – 1088,4 mm
Da max – 1232 mm
da min – 758 mm
ds – 12,5 mm
ns – 23,5 mm
ra max – 10 mm
rmin – 12 mm