Home FAG Bearing FAG 232/630-B-MB Bearing
Back to products
FAG 232/630-B-MB Bearing
Model: 232/630-B-MB
Category: Spherical Roller Bearings
Dimensions: 630 x 1150 x412(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 84725-FAG-232_630BMB Category: FAG Bearing
Description
FAG 232/630-B-MB Bearing Description
FAG 232/630-B-MB Bearing Specification
Bearing 232/630-B-MBBearing 232/630-B-MB
Bearing number : 232/630-B-MB
Size (mm) : 630x1150x412
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 630
Outer Diameter (mm) : 1150
Width (mm) : 412
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 630 mm
D – 1150 mm
B – 412 mm
D1 – 969,2 mm
Da max – 1102 mm
da min – 678 mm
ds – 12,5 mm
ns – 23,5 mm
ra max – 10 mm
rmin – 12 mm