Home FAG Bearing FAG 230/850-B-MB Bearing
Back to products
FAG 230/850-B-MB Bearing
Model: 230/850-B-MB
Category: Spherical Roller Bearings
Dimensions: 850 x 1220 x272(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 100587-FAG-230_850BMB Category: FAG Bearing
Description
FAG 230/850-B-MB Bearing Description
FAG 230/850-B-MB Bearing Specification
Bearing 230/850-B-MBBearing 230/850-B-MB
Bearing number : 230/850-B-MB
Size (mm) : 850x1220x272
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 850
Outer Diameter (mm) : 1220
Width (mm) : 272
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 850 mm
D – 1220 mm
B – 272 mm
D1 – 1113,5 mm
Da max – 1192 mm
da min – 878 mm
ds – 12,5 mm
ns – 23,5 mm
ra max – 6 mm
rmin – 7,5 mm