Home FAG Bearing FAG 21320-E1-TVPB Bearing
Back to products
FAG 21320-E1-TVPB Bearing
Model: 21320-E1-TVPB
Category: Spherical Roller Bearings
Dimensions: 100 x 215 x47(mm)
Weight 0.1 kg
SKU: 58869-FAG-21320E1TVPB Category: FAG Bearing
Description
FAG 21320-E1-TVPB Bearing Description
FAG 21320-E1-TVPB Bearing Specification
Bearing 21320-E1-TVPBBearing 21320-E1-TVPB
Bearing number : 21320-E1-TVPB
Size (mm) : 100x215x47
Brand : The brand you need
Bore Diameter (mm) : 100
Outer Diameter (mm) : 215
Width (mm) : 47
Bearing dimensions and specification in ALIER catalogue:
d – 100 mm
D – 215 mm
B – 47 mm
D1 – 182 mm
Da max – 201 mm
d2 – 132 mm
da min – 114 mm
ds – 4,8 mm
ns – 9,5 mm
ra max – 2,5 mm
rmin – 3 mm